MUDr. Jana Dosedělová - Praktická lékařka pro děti a dorost

 
     
         
         
         
       
  Praktická lékařka
pro děti a dorost 
     
   MUDr. Jana Dosedělová      
         
         
         

 

Poskytované služby

 
  • Péče o nemocné dítě

    V případě nemoci Vašeho dítěte se k vyšetření dostavte v časech dle ordinačních hodin, v době ordinace pro nemocné,  N . V určitých případech můžete také využít

    Číst více
  • Prevence

    Poskytujeme péči dětem a adolescentům od narození do 19-ti let věku. Pro preventivní prohlídky, očkování, konzultace a podobné služby, je nutné se předem telefonicky objednat, dle ordinačních hodin, označeno 

    Číst více
  • Očkování

    Pravidelné ("povinné")

    Dle vyhlášky: v kojeneckém a batolecím věku: Hexacima (pro donošené) nebo Infanrix-Hexa (pro nedonošené) - od ukončeného 2. měsíce věku, kombinovaná vakcína: tetanus, černý kašel, záškrt, virová žloutenka

    Číst více
  • Další služby

    akreditované pracoviště MZ ČR : na pracovišti dochází ke školení mladých lékařů a studentů medicíny

    nastřelování náušnic : provádíme nastřelení náušnic. Nastřelují se sterilní titanové náušnice dodané výrobcem, které je doporučeno

    Číst více

 

     
   
 

Najdete nás ve 4. nadzemním podlaží (v domě je výtah), na adrese: Jugoslávských partyzánů 1089/15, v Praze 6 - Dejvicích. Naše ordinace je vybavena testem zánětlivých parametrů CRP, rychlotestem k průkazu Streptokoka A, močovým analyzátorem, přístrojem k měření novorozenecké žloutenky a dalšími rychlými diagnostickými testy. Poskytujeme službu nastřelování naušnic. Podrobněji můžete číst v sekci Služby. Domluvíme se také anglicky, částečně i rusky, německy a francouzsky. (i když máme co zlepšovat :) )


 
 
 
     

Ordinační hodiny

 
  •     
    PONDĚLÍ
     
      N 08:00 - 11:00   P 11:00 - 14:00
       
    ÚTERÝ
     
      N 11:30 - 13:30   P 13:30 - 18:00
       
    STŘEDA
     
      N 08:00 - 10:00   P 10:00 - 14:00
       
    ČTVRTEK
     
      N 11:30 - 14:00  

    P 08:00 - 11:30

    P 14:00 - 14:30

       
    PÁTEK
     
     
    N 08:00 - 10:00
      
     
    P 10:00 - 13:00
     
  •  

     


    N
     ... nemocní a všichni ostatní bez objednání. Poslední pacient 15 minut před koncem doby.

     
    P
     ... pouze pro objednané zdravé děti, jedná se o preventivní prohlídky, očkování, osobní konzultace, apod.

     

     

    Provozní doba odpovídá době ordinační.

     

    Vítáme možnost elektronické komunikace s Vámi, nově prostřednictvím https://sestraemmy.cz/dosedelova

 

     
   
 

Objednat se můžete na telefonu: 
  
+420 233 331 596


 
 
 
     

Užitečné rady

 
  • Jak správně odebrat moč k vyšetření

    • k vyšetření při preventivní prohlídce: ráno, po opláchnutí genitálu vlažnou vodou, odeberte vzorek moče středním proudem do sterilní nádobky, u chlapců po přetažení předkožky. Co je střední proud: dítě močí první porci moče do WC, pak do nádobky, zbytek opět do WC. U batolete můžete v tomto případě výjimečně použít nalepovací sběrný sáček (prodejný v lékárně), nalepte na předem opláchnutý genitál. U batolat je při omezené spolupráci možné vložit vyvařenou kompotovou mističku do nočníku a po vymočení dítěte opatrně moč přelít do sterilní nádobky tak, abyste vzorek moče ani nádobku nekontaminovali.
       
    • k vyšetření při podezření na infekci močových cest: v tomto případě nikdy nepoužívejte nalepovací sběrný sáček. Ani u kojenců. Vždy je nutné před plánovaným odběrem omýt genitál dítěte vlažnou vodou a pak provést odběr do sterilní nádobky, dle postupu výše. U kojenců po omytí genitálu nechte dítě rozbalené a čekejte u dítěte s připravenou zkumavkou, jakmile začne močit, zachyťte proud moče do zkumavky/nádobky.
  • Jak dítě připravit na výtěr z krku

    Pokud plánujete návštěvu v ordinaci pro horečku a/nebo bolesti v krku a lze očekávat, že budeme dítěti provádět výtěr z krku, ideální je přijít s dítětem bez předchozího čištění chrupu, nalačno, pokud to situace umožní. Naprosto nevhodné je pak krmit dítě v čekárně a vstupovat do ordinace se zbytky stravy v ústech dítěte. Výsledek vyšetření může být zkreslený.

  • Péče o dítě - Novorozenec

    Vaše miminko vyšetříme do 48 hodin po propuštění z porodnice. Po návratu domů budete (kromě výbavičky, kterou již máte pořízenou) potřebovat:
     

    1. Líh na ošetřování pupku (40% nebo 60%, volně prodejný v lékárně) - jím čistěte zbytky pupečníku, nezasahujte do kůže v okolí, z počátku několikrát denně, postupně pak 1x denně, většinou po koupání.
     

    2. Hydratační mléko. V péči o novorozence platí, že čím méně, tím lépe. Na běžnou péči o pokožku miminka po koupeli postačuje šetrné hydratační mléko, na sušší místa, zejména v záhybech, kde má pokožka tendenci praskat, pak slunečnicový olej (lékárenský).
     

       Miminko není nutné denně koupat, ale je vhodné jej denně otřít teplou vodou v místech zapářky a v plenkové krajině. Po koupeli pokožku ošetřete hydratačním mlékem. Pokud se objeví zarudnutí v plenkové krajině, vynechejte čištění pokožky vlhčenými ubrousky a místo toho jen jemně otírejte zadeček miminka bavlněnou plenkou namočenou do vody, nechte jej dobře oschnout, chvíli zadeček "větrejte", teprve po důkladném uschnutí šetrně natřete narušenou kůži pečujícím krémem (vhodný je např. Sudokrém či Bepanthen). Jestliže se stav nezlepšuje či dokonce zhoršuje, poraďte se s námi.
     

       Na možnosti první vycházky s Vaším miminkem se poradíte při první návštěvě v ordinaci. S novorozencem a malým kojencem není vhodné chodit ven tehdy, pokud nejsou dobré rozptylové podmínky, pokud venkovní teplota klesne pod minus 3 až minus 5 stupňů a také při nemoci (dle porady s lékařem).
     

       V prvních dnech po návratu domů hlavně dle možností odpočívejte, když spí miminko, odpočiňte si i Vy, využijte nabídky Vašich blízkých k pomoci. Pokud chcete své miminko kojit, hodně pijte, aspoň 3-4 litry vhodných tekutin denně (bylinkové čaje, čaje pro kojící maminky, voda, nesycená minerálka, mléko či různé obohacené mléčné nápoje pro podporu tvorby mateřského mléka), vynechejte stimulační nápoje (silný černý čaj, káva, tonik, cola, apod.), ale také koncentrované ovocné džusy, zejména citrusové a "bublinkové" nápoje. Miminko přikládejte k prsu vždy, když si o to řekne. V prvních dnech a týdnech je většinou potřeba kojit po 2-3 hodinách, v noci se doporučuje kojit alespoň 2x, aby se podpořilo správné zahájení tvorby mateřského mléka. Pokud máte příliš nalité prsy, je dobré před přiložením novorozence k prsu odstříkat trochu mléka z oblasti prsních dvorců, aby se miminko lépe přisálo. Pokud Vás trápí zarudnutí či zatvrdliny v prsech, mezi jednotlivými kojeními nanášejte na prsa chladivé obklady z naklepaných zelných listů či tvarohu, před kojením pak prsa opláchněte teplou sprchou, nahřejte, jemně naklepejte a v předklonu natřesávejte a dítě pak přiložte ke kojení tak, aby bradička směřovala k zatvrdlině. Přebytky mléka odsávejte a můžete je uchovat v ledničce k použití po dobu 24 hodin či zamrazit v mrazničce k případnému pozdějšímu pohotovostnímu použití, takto uskladněné mléko vydrží 3 měsíce, rozmražujte jej přemístěním do lednice.
     

       Po každém kojení nechte miminko dobře odříhnout. Mírné ublinkávání po nakojení je běžným jevem téměř u všech novorozenců. Optimální délka kojení je zhruba do dvaceti minut. Jezte pestrou vyváženou stravu, opatrně s nadýmavými potravinami (čerstvé pečivo, luštěniny, zelí,...), citrusy, jahodami.
     

       Stolice novorozence v prvních dnech je tmavě zbarvená, tzv. smolka. Po několika dnech pak hnědavá, tzv. přechodná stolice. V návaznosti na nástup laktace se začne objevovat běžná stolička kojeného dítěte, charakteru "míchaných vajíček". Od konce prvního týdne do konce prvního měsíce věku dítěte je dobrou známkou dostatečného množství vypitého mateřského mléka přítomnost aspoň čtyř takovýchto stolic denně a aspoň 6-8 pomočených plenek denně. Po nakojení má být dítě klidné, spokojené. V průběhu prvního půlroku života přichází několik období, kdy miminko vyžaduje najednou častější kojení, než jste byla zvyklá, což Vás může zaskočit. Ale nemusí se jednat o nedostatek mateřského mléka, ale pouze o období zvýšeného růstu a potřeby. Pokud dítě dobře prospívá, není důvod k obavám.
     

       V novorozeneckém věku se uvidíme při první návštěvě na našem středisku a pak na 14-ti denní prohlídce. Miminka zveme k pravidelným kontrolám váhy dle individuálních potřeb. Od 14.dne věku všechna miminka (a to až do 18-ti měsíců věku) dostávají vitamín D v kapkách. Předepíšeme Vám jej na recept při prohlídce. Vitamín K, který se dříve podával také všem novorozencům, se dnes dává pouze v některých případech.
     

       Další preventivní prohlídka Vás čeká v šestinedělí.
     

    Užitečné odkazy:

    www.kojeni.cz

    www.emimino.cz

  • Péče o dítě - Kojenec

    Dobře prospívající kojenec může být výlučně kojen do 6. měsíce věku. V období mezi čtvrtým a šestým měsícem věku je možné miminku nabízet tzv. bezpečnou dávku lepku, tj. denně 1-2 piškoty rozmočené do odstříkaného mateřského mléka, lžičkou, nebo 1 čajovou lžičku hladké mouky přidanou do poledního příkrmu, a seznamovat ho s různými druhy stravy, kterou vždy připravujte z převařené kojenecké vody, do konce prvního roku věku také dětské pokrmy nesolte a neslaďte. Doporučení WHO i MZČR však stále hovoří o výlučném kojení po dobu 6 měsíců věku. U dětí nekojených můžeme postupně po ukončeném 4.měsíci věku zahájit zavádění nemléčných příkrmů, vše s Vámi prohovoříme osobně v rámci preventivních prohlídek. Zavádějte nemléčné příkrmy, zpočátku polední masozeleninový příkrm, večerní obilnou kaši, pak ovocné přesnídávky, po 6. měsíci věku je možné denní porci masa 1x týdně nahradit vařeným vaječným žloutkem.
     

       Některé děti v období 1. - 3. měsíce věku trápí kojenecké koliky, hodně pláčí, mají nadmuté bříško. Dítěti můžete pomoci snahou o dobré odříhnutí po každém kojení, podáváním léků typu Sab simplex, Lefax, Infacol či Espumisan, zkusit můžete také podávání probiotik, ovšem jejich účinek u plně kojeného dítěte je sporný. Při pláči nahřejte bříško miminka teplou plenkou, můžete použít gely proti nadýmání s obsahem fenyklu, jemně masírujte bříško kolem pupku ve směru hodinových ručiček.
     

       Zdravý vývoj Vašeho miminka budeme v období do konce prvního roku věku pečlivě sledovat při četných preventivních prohlídkách, ve třech měsících, mezi čtvrtým a pátým měsícem, v šestém, osmém a desátém měsíci, po prvních narozeninách a následně v osmnácti měsících věku.. Pokud máte jakékoliv pochybnosti o dobrém růstu a vývoji, nebojte se nám s Vašimi obavami svěřit.

  • Péče o dítě - Batole a předškolák

    Další preventivní prohlídka čeká Vaše dítě ve třech letech věku. Většina dětí v tomto věku zahajuje pravidelnou návštěvu předškolního zařízení. S tím se, bohužel, často pojí nárůst nemocnosti dítěte a častější návštěvy v ordinaci dětského lékaře. I v tomto věku je vhodné pokračovat ve stravování dítěte podle zásad zdravé výživy, doporučujeme tyto užitečné rádce:
     

    www.hravezijzdrave.cz

    www.vyzivadeti.cz

    www.1000dni.cz

     

       V pěti letech věku provedeme další preventivní prohlídku, která se spojená s posouzením školní zralosti, vyzveme Vaše dítě, aby nám nakreslilo obrázek, budeme si také více povídat, zaměříme se na logopedické vady. Tato prohlídka je spojená s očkováním proti tetanu, černému kašli a záškrtu.

  • Péče o dítě - Školáci a adolescenti

    V následujících letech se budeme vídat alespoň při pravidelných preventivních prohlídkách, které probíhají každé dva roky, až do devatenáctých narozenin, kdy se rozloučíme při výstupní prohlídce. Ve školním věku je potřeba věnovat zvýšenou pozornost možným vznikajícím ortopedickým vadám, sledujeme růst Vašeho dítěte dle percentilových grafů, zaměřujeme se také na správný a včasný nástup puberty. Toto období s sebou přináší i možné specifické problémy (výchovné a školní problémy, poruchy příjmu potravy, apod.). Poslední pravidelné dětské očkování probíhá po dosažení deseti let věku, jedná se o očkování proti tetanu, černému kašli, záškrtu a dětské přenosné obrně. Podle Vašich potřeb s Vámi prohovoříme problematiku nadstandardního očkování.

  • Běžné problémy - Zvýšená teplota

    Teplota se měří u nejmladších dětí nejlépe v konečníku, kde od konce prvního měsíce odečítáme půl stupně od naměřené teploty. (Tzn., že zjištěné teplotě 38°C odpovídá teplota 37,5°C.) Teplota do 38°C je zvýšená, není nezbytně nutné ji ihned srážet léky. Výjimkou jsou děti, které mají za sebou epizodu křečí při horečce, tzv. febrilní křeče. V tomto případě podávejte kdykoliv při zjištění zvýšené teploty léky ke snížení teploty, ale také protikřečové léky (Diazepam), budete jimi vybaveni od nás, o jeho podávání vás poučíme. Teplotu 38 - 40°C nazýváme horečkou, k jejímu snižování používejte léky s obsahem paracetamolu či ibuprofenu, je možno podávat střídavě oba léky, dávkování je uvedeno v příbalových letácích, v závislosti na hmotnosti dítěte, nepřekračujte povolené denní dávky, o konkrétních dávkách se můžete poradit s námi. Horečku můžete snižovat také omýváním dítěte vlažnou vodou či přikládáním kostek ledu zabalených do utěrky či ručníku do třísel a podklíčkové krajiny.
     

      Kdy zejména vyhledat lékaře?

    vždy, když naměříte zvýšenou teplotu u novorozence

    vždy, když horečka překročí 40°C

    pokud je dítě apatické, reaguje nepřiměřeně, odmítá pití, málo močí, apod.

    pokud se dítě chová pro Vás nezvykle, odlišně od běžného chování, na jaké jste byli zvyklí

    pokud se na kůži dítěte objevují krvavé skvrnky

    při jakýchkoliv pochybnostech o zdravotním stavu dítěte s horečkou

  • Běžné problémy - Zvracení, průjem

    Při zvracení nabízejte dítěti pouze oslazený ledový černý čaj, po lžičkách, a to 5-10 lžiček během 5-10 minut, nespěchejte. Můžete také použít v lékárnách dostupný granulát k přípravě iontového nápoje Kulíšek. Po zastavení zvracení zkuste nabídnout větší množství nápoje. Pokud dítě již nějakou dobu nezvrací, obvykle po 6-8 hodinách, a toleruje i větší množství vypitého nápoje, můžete mu zkusit podat pečivo (včerejší rohlík). Následující den, pokud se nepřipojí průjem, můžete pozvolna přejít na šetřící stravu (brambory našlehané ve vodě na kaši, rýže, kuřecí vývar) a postupně na běžnou stravu. Pokud dojde k rozvoji průjmovitých stolic, pokračujte následující den v nabízení protiprůjmové stravy: pečivo, brambory, rýže, mrkev, banán, slané tyčky, kuřecí vývar, nezapomínejte na dostatek tekutin. Postupně povolujte ve stravě, až k návratu k běžnému režimu. Vhodné je současné podávání probiotik.

       Kdy zejména vyhledat lékaře?

    pokud dítě opakovaně zvrací, zvrací i všechny nabízené tekutiny

    pokud je dítě apatické, málo močí

    pokud se ve zvratcích či stolici objeví krev

    pokud jsou potíže spojené s bolestí břicha či vysokou horečkou

    při jakýchkoliv pochybnostech

  • Dovolená, cesta do zahraničí

    Přibalte si s sebou: léky ke snížení teploty, dezinfekční oční kapky typu Ophthalmo - Septonex či Occu-Flash, antihistaminika (Fenistil, Zyrtec, Aerius, apod.) v kapkách či tabletách, vhodný je také Fenistil gel či roll-on, léky na kašel, teploměr, vhodné opalovací prostředky (pro děti do dvou let přípravky na bázi minerálních filtrů, vždy s nejvyšší možnou ochranou proti slunci).
     

       Zejména v jižních destinacích se vyhýbejte rizikovým potravinám (zmrzlina, led do nápojů, nedostatečně tepelně upravené kuřecí maso - grilované). Dbejte na dostatečnou ochranu dětské pokožky před nebezpečným slunečním zářením (u nejmenších dětí vzdušným bavlněným oblečkem, kloboučkem a pobytem ve stínu, pro starší děti zvolte ochranné krémy s SPF 50), nespoléhejte na voděodolnost a raději namažte dítě častěji a důkladně. V poledních hodinách (mezi 11. a 15.hodinou) zůstávejte mimo přímé sluneční záření. Zachovávejte dostatečný pitný režim.

  • Rychlá lékařská pomoc

    V případě nouze volejte: 155 nebo 112
     

    Pokud potřebujete ošetření mimo naše ordinační hodiny a nejsme dostupní: vyhledejte ošetření cestou ústavní pohotovostní služby, nejbližší dětské pohotovostní služby: LSPP pro děti FN v Praze Motole: Po - Pá: 17:00 - 7:00hod., So+Ne+svátky: nepřetržitě, tel.: 2 2443 3653 nebo 2 2443 3652, v přízemí D, mezi dětskou poliklinikou a dětskou lůžkovou částí. Zde je také pohotovostní lékárna. Pohotovostní ošetření dítěte je možné také prostřednictvím dětské LSPP při nemocnici v Kladně: tel.: 312 606 412, Po - Pá: 17:00 - 22:00hod., So+Ne+svátky: 8:00 - 20:00hod., budova D, přízemí. Mimo tyto hodiny přebírá ošetřování akutně nemocných dětí kladenské dětské lůžkové oddělení, budova D, 2. patro.
     

    Stomatologická pohotovost: také FN v Praze Motole.
     

    Toxikologické informační centrum: 224 91 92 93 (VFN Ke Karlovu 2, Praha 2) - zde získáte informaci o tom, jak postupovat v situaci, kdy Vaše dítě nedopatřením požilo předpokládanou toxickou látku, jedovatou bylinu, léky, apod. K telefonu si připravte kartičku pojištěnce Vašeho dítěte a údaj o tělesné hmotnosti dítěte (stačí odhad).

  • Odborné ambulance

    Alergologie:

    Dermatologie:

    Fyzioterapie:

    Gastroenterologie:

    Chirugie:

    Kardiologie:

    Logopedie:

    Neurologie:

    Oční:

    ORL:

    Ortopedie:

    Psychologie:

    Psychiatrie:

    RTG:

    Ultrazvuk:

     

  • Covid-19

    Z důvodu přetrvávajících nejasností: "co, kdy, jak a kdo" jsem pro Vaši snadnější orientaci v celé problematice připravila následující shrnutí: Covid-19 info:

     

    A. mám nařízenou karanténu z důvodu kontaktu s pozitivní osobou, nemám potíže

    1. neprodleně o této situaci informuji svého praktického lékaře
    2. po dobu 7 dní od kontaktu setrvávám v povinné DOMÁCÍ karanténě, tedy nevycházím z domu!!!, s výjimkou mého testování (níže)
    3. dostavím se k povinnému testu PCR, nikoliv hromadnou dopravou, 5.-7.den, žádanku na test vystaví on-line buď hygienická stanice nebo praktický lékař
    4. výsledek testu sdělím svému praktickému lékaři
    5. při negativitě mého výsledku dodržím karanténu po dobu 7 dnů, od osmého dne opět běžně funguji v každodenním životě
    6. pokud nebudu PCR testován do 7.dne mé karantény, karanténa se mi automaticky prodlužuje na 14 dní od kontaktu
    7. při pozitivitě mého testu mi ode dne testování běží povinná izolace 14 dní, dále viz odstavec C.

     

    B. mám nařízenou karanténu z důvodu kontaktu s pozitivní osobou a současně mám potíže:

    1. neprodleně o této situaci informuji svého praktického lékaře
    2. po dobu 7 dní od kontaktu setrvávám v povinné DOMÁCÍ karanténě, tedy nevycházím z domu!!!, s výjimkou mého testování (níže)
    3. lékař vystaví žádanku na PCR test, na který jdu nejdříve 2.den od počátku potíží
    4. dále postupuji podle odstavce A.

     

    C. mám pozitivní PCR test:

    1. ode dne testování setrvávám v povinné izolaci, nejméně po dobu 14 dní, nevycházím z domu!!!
    2. v případě jakýchkoliv zdravotních obtíží telefonicky nebo emailem kontaktuji svého praktického lékaře, při akutních potížích volám RZP 112, 155
    3. koncem izolace kontaktuji telefonicky nebo emailem svého prakt. lékaře, který rozhodne o možném ukončení mé izolace, v případě splnění obou následujících podmínek: moje izolace trvala 14 dní a poslední tři dny nemám žádné zdravotní potíže

      

    Nejčastější otázky a odpovědi:

    • pozitivně byl testován některý člen naší společné domácnosti, co dál? Všichni členové domácnosti se tímto dnem ocitají v karanténě a postupuje se podle odstavce A (nebo B). Pozitivně testovaný postupuje podle odstavce C.
    • testují se i děti? Ano, není žádná výjimka z povinného testování, testují se i nejmenší děti, a to v kterémkoliv odběrovém (testovacím) pracovišti.
    • někdo v rodině měl pozitivní test, ostatní byli v karanténě a jejich testy dopadly pro někoho pozitivně, pro někoho negativně, co dál? Všechny pozitivní osoby postupují podle odstavce C, všechny negativní osoby podle odstavce A (nebo B), tedy zůstávají v karanténě, která se jim ale prodlužuje, resp. počítá se nových 14 dní od poslední nově pozitivně testované osoby v domácnosti, a "negativní" osoby jdou znovu na test, a to opět nejlépe 5.-7.den této nové karantény. A tak dokola, pokud je rodina vícečlenná a výsledky rozdílné.
    • mám pozitivní test, musím na konci izolace znovu na test? Ne, izolace končí dle odstavce C, bodu 3., žádný test na konci izolace se již neprovádí.
    • mohu v době karantény ven, když nemám žádné potíže? Určitě ne. Karanténa znamená pobyt doma, zabránění dalšímu možnému šíření infekční nemoci.
    • mohu ukončit karanténu po obdržení negativního výsledku mého testu (myšleno dříve než 14. den)? Ne, i při negativitě testu setrvávám v povinné karanténě po celých 14 dní, pokud by se u mě ještě projevily příznaky nemoci Covid-19, kontaktuji telefonicky nebo emailem svého prakt. lékaře a domluvím se na dalším postupu. Pokud nemám žádné potíže, teprve 15.den mi končí karanténa.

     

  • 1

 

Kontakt

  • Adresa: 
     
     
     
     
     

    Pediatrie Dejvice s.r.o.
    MUDr. Jana Pierorazio (Dosedělová)
     
    Jugoslávských partyzánů 1089/15
    160 00  Praha 6 - 4. patro

       
    Telefon: +420 233 331 596
    Mobil:

    +420 722 207 787 1)

    Email a Emmy: https://sestraemmy.cz/dosedelova
      Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 2)  
     

    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

     

    IČ: 05 44 54 00
    datová schránka: u2285xc

     

    1) Na SMS nebude odpovídáno. Pro komunikaci s ordinací používejte virtuální sestru Emmy. https://sestraemmy.cz/dosedelova

    2) Na Váš email bude odpovězeno v průběhu 3-5 pracovních dní, dle vytíženosti. Pro rychlou komunikaci využívejte telefon do ordinace.